Villa Golubka

File:Дача "Голубка".jpg

building in Ukraine

Wikimedia Commons
Wikimedia Commons category: Villa Golubka, Alushta

Geographical coordinates: 44.675238 34.413527

Wikipedia

English translation from Russian

The Dacha “Golubka” is a mansion located in the center of Alushta, at 20 Lenin Street (before the revolution — Kutuzovskaya Street).

Source: Голубка (дача)

Russian Голубка (дача)

Дача «Голубка» — особняк, расположенный в центре города Алушта, на улице Ленина, 20 (до революции — Кутузовской ул).

Source: Голубка (дача)

Ukrainian Голубка (дача генерала Голубова)

«Голубка» — дача генерала Голубова в Алушті, Крим.

Особняк кінця XIX століття, розташований в центрі міста Алушта. Будівля побудована страховим товариством в 1827 р з каменю-черепашнику і діориту. В кінці XIX ст. його купив і переобладнав під дачу відставний генерал Голубов. Тепер в будинку 18 кімнат загальною площею 477,5 кв. м. Три меморіальні дошки на фасаді старовинного особняка нагадують про найважливіші події XIX і XX ст., факти, що стосуються м. Алушти. Праве крило будівлі двоповерхове, ліве — одноповерхове, з підвалом.

Восени 1894 в Лівадії доживав свої останні дні імператор Олександр III. Здоров'я його погіршувалося з кожним днем, і 7 жовтня в Крим була терміново викликана наречена спадкоємця престолу — принцеса Алісія Гессен-Дармштадтська, щоб помираючий цар міг благословити їхній шлюб. Зустріч спадкоємця престолу Миколи Романова выдбулася 10 жовтня 1894 р. в одному з найкрасивіших особняків Алушти — дачі «Голубка». На згадку про цю подію на початку XX ст. на будівлі була відкрита меморіальна дошка. Після 1917 р вона була знищена, а відновлена в 1998 р, дворянським зібранням Криму.

Також на фасаді будівлі, зліва від входу, встановлено меморіальну дошку в пам'ять про заарештованих членів уряду Соціалістичної радянської республіки Тавриди. 20 квітня 1918 у час заколоту татарських буржуазних націоналістів і російських білогвардійців під керівництвом поручика М. Хайретдінова і штаб-ротмістра С. М. Муфти-заде, який супроводжувався арештами і розстрілами червоногвардійців і більшовиків, в підвал будівлі були заточені члени Алуштинського ревкому. 21 квітня, після арешту у села Біюк-Ламбат до них додалися члени уряду Соціалістичної радянської республіки Тавриди на чолi зi А. Й. Слуцьким. Згодом ув'язнені були розстріляні в ніч на 24 квітня біля підніжжя гори Демерджі.

Будинок, що стояв неподалік від шосе Сімферополь-Ялта, був одним з «колійних будиночків», призначених для короткочасного відпочинку керівників делегацій, які прибували на Кримську конференцію 1945 І. В. Сталін, як відомо з документів, перебував у тій кімнаті, де зараз читальний зал бібліотеки.

Нині в будинку розміщується Центральна міська бібліотека м. Алушти ім. С. Н. Сергєєва-Ценського.

Source: Голубка (дача генерала Голубова)

German translation from Russian

Die Datscha „Golubka“ ist ein Herrenhaus im Zentrum von Aluschta, in der Lenin-Straße 20 (vor der Revolution - Kutuzovskaya Street).

Source: Голубка (дача)

Wikivoyage

Russian Дача «Голубка»

Название дачи идет от фамилии первого владельца, генерала Голубова. Год постройки - 1827. Здесь с разницей в 60 лет останавливались Николай II и Сталин, а в 1918 году в подвале содержались арестованные (и впоследствии расстрелянные) члены правительства Республики Таврида. В настоящее время — городская библиотека.

Address ул. Ленина, 20
Typesee
hy Գեներալ Գոլուբովի ամառանոցru Голубка (дача)uk Голубка
Image source:
Wikimedia Commons Public domain by PD
Wikidata Updated: Fri Jul 23 2021 08:07:18