Bondi Beach

File:Bondi Beach Sydney Australia 7.jpg

beach in Sydney, Australia

Geographical coordinates: -33.892 151.276

Wikipedia

Czech Bondi (pláž)

Bondi (IPA: 'bɒndaɪ, anglicky Bondi Beach) je nejpopulárnější pláž v Sydney. Nachází se na východním pobřeží jen sedm kilometrů od centra města v oblasti Bondi, od které má své jméno. Sama naopak dala jméno nejbližšímu okolí, čtvrti Bondi Beach.

Pláž je dlouhá zhruba kilometr, druhá nejdelší v jihovýchodní části pobřeží Sydney (první je Maroubra Beach) a je oblíbená pro běžnou rekreaci i pro surfaře. Každoročně ji navštíví statisíce návštěvníků, obvyklá letní návštěva představuje 40 tisíc lidí každý víkend, oblíbená je ale také o Vánocích. Přesto se současné návštěvy nevyrovnají až dvěstětisícovým davům, které se zde pravidelně rekreovaly ve 20. letech 20. století.

Source: Bondi (pláž)

Swedish Bondi Beach

Bondi Beach är en populär badstrand belägen i förorten Bondi Beach i östra Sydney, Australien. Stranden är något hästskoformad och ungefär 800 meter lång. Bondi Beach är Australiens mest berömda strand och har så varit sedan 1880-talet, trots att det ansågs olämpligt att bada i havet på dagtid om man inte var straffånge eller annan lågstående person. Först 1903 när en präst och en bankman riskerade sina rykten genom att bada förändrades inställningen i samhället. Bondi invaderades av strandglada Sydneybor och den australiensiska strandkulturen hade fått en början.

Source: Bondi Beach

Places located in Bondi Beach

Referenced from

named afterBondi Beach
ceb Bondi Beach (lapyahan)cs Bondihe בונידי ביץ'sv Bondi Beach (strand)
Image source:
Wikimedia Commons CC BY 2.0 by Athena Lao from Cambridge, MA, USA
Wikidata Updated: Fri Jul 23 2021 10:31:11