Church of the Visitation of the Virgin Mary

File:Nitra - Domov mládeže pri SKŠ, Farská 21.jpg

church in Nitra, Slovakia

Geographical coordinates: 48.312342 18.08577

Wikipedia

English Church of the Visitation of the Virgin Mary, Nitra

The Church of the Visitation of the Virgin Mary (Slovak: Kostol Navštívenia Panny Márie) is a Roman Catholic church in Nitra, Slovakia.

It was first built as a Gothic church in the 14th century. It was rebuilt in the Renaissance style in the first third of the 17th century and was then changed again to the Gothic style in the 18th century.

In the interior there are Gothic architectonic details, Renaissance paintings (by Podmanicky), and a Baroque sculptural group from the cemetery chapel. In front of the church is the statue of the Virgin Mary.

Source: Church of the Visitation of the Virgin Mary, Nitra

Czech Kostel Navštívení Panny Marie (Nitra)

Kostel Navštívení Panny Marie je římskokatolický kostel nacházející se v Nitře. Kostel dal postavit biskup Imrich Palugyai, stavba v novorománském slohu byla dokončena v roce 1854. Rekonstruovaná byla v letech 1911, pak v čtyřicátých letech a v sedmdesátých letech 20. století. Donátora připomíná pamětní deska umístěná v kostele. Vysvěcení chrámu i kláštera vykonal jeho nástupce biskup Augustín Roškoványi.

Chrám je trojlodní, s prostornými empora ze tří stran chrámu. Délka hlavní lodi je 21 m, šířka 14,7 m a vnitřní výška hlavní lodi je 14,5 m. Celé stavbě dominuje neogotická věž, vysoká 48 m. Původně byla vyšší a zdobená neogotickými prvky, ale během bombardování Nitry za 2 světové války se část věže zřítila spolu se stropem. I proto není chrám prohlášen za národní kulturní památku.

Source: Kostel Navštívení Panny Marie (Nitra)

Slovak Kostol Navštívenia Panny Márie (Nitra)

Kostol Navštívenia Panny Márie je kostol nachádzajúci sa v Nitre. Kostol dal postaviť biskup Imrich Palugyai a stavba v novorománskom slohu bola dokončená v roku 1854. Rekonštruovaná bola v rokoch 1911, potom v 40.-tych rokoch a v 70.-tych rokoch. Donátora pripomína pamätná tabuľa umiestnená v kostole. Posviacku chrámu i kláštora vykonal jeho nástupca biskup Augustín Roškoványi.

Chrám je trojloďový, s priestrannými emporami z troch strán chrámu. Dĺžka hlavnej lode je 21 m, šírka 14,7 m a vnútorná výška hlavnej lode je 14,5 m. Celej stavbe dominuje neogotická veža vysoká 53,5 m, ktorá je zároveň najvyššou kostolnou vežou v Nitre a okolí. Pôvodne bola vyššia a zdobená neogotickými prvkami, no počas bombardovania Nitry za 2 svetovej vojny bola poškodená a o dva roky neskôr následkom silnej víchrice v roku 1947 sa celá vrchná časť veže zrútila spolu so stropom. Aj preto nie je chrám vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku.

Source: Kostol Navštívenia Panny Márie (Nitra)

Wikivoyage

Russian Костёл Девы Марии

Храм построен в 1854 году в неороманском стиле. Он буквально встроен в жилой квартал, что довольно непривычно: снаружи видна одна только башня с причудливыми, чешскими по духу шпилями. Внутри обратите внимание на «иконостас», составленный из деревянных фигур апостолов.

Address Farská 18
Typesee
Last Edit2015-10-25
cs Kostel Navštívení Panny Mariesk Kostol Navštívenia Panny Márie (Nitra)
Image source:
Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0 by Ladislav Luppa
Wikidata Updated: Fri Jul 23 2021 07:48:34