Štrand

File:Strand Novi Sad.jpg

Wikimedia Commons
Wikimedia Commons category: Štrand

Geographical coordinates: 45.2361 19.8481

Wikipedia

English Štrand

Štrand (Serbian Cyrillic: Штранд) is a popular beach on the Danube river in Novi Sad, Vojvodina, Serbia. It is located near the Liberty Bridge, in the city quarter known as Liman.

Source: Štrand

Czech Štrand

Štrand (v srbské cyrilici Штранд) je oblíbená pláž, která se nachází v Novém Sadu na břehu Dunaje, nedaleko mostu Svobody. Svůj název má z německého výrazu pro pláž Strand. Rozkládá se na ploše sedmi hektarů ve čtvrti Liman a z městské strany přechází v park.

V letních měsících bývá pláž velmi často navštěvována obyvateli města, počet lidí se pohybuje kolem jednotek, ale může dosáhnout až několika desítek tisíc.Pláž byla otevřena v roce 1911 a v roce 2011 oslavila sto let své existence. Kromě toho se na pláži a v jejím okolí konají četné kulturní akce a soutěže.

Source: Štrand

Croatian Štrand

Štrand je popularna plaža u Novom Sadu.

Nalazi se na Dunavu, u blizini Mosta slobode, u gradskom naselju Liman.

Source: Štrand

Serbian Штранд

Штранд је популарна плажа у Новом Саду. Налази се на Дунаву, у близини Моста слободе и важи за једну од најуређенијих плажа на целом току реке. Званично је отворена 1911. године, али локално становништво користило ју је годинама раније.

Име Штранд потиче од немачке речи Strand што у преводу значи плажа.

Source: Штранд

Wikivoyage

Russian Штранд

Это пляж на берегу Дуная, расположенный в юго-восточной части города, вблизи моста Свободы. Название происходит от немецкого Strand — пляж. Когда-то в этих местах проживали немецкоязычные жители, и они предпочитали отдыхать тут.

SourceНови-Сад (ru.wikivoyage.org)
Typedo
Last Edit2017-09-23
ja シュトランドru Штрандsr Штрандsr-ec Штранд
Image source:
Wikimedia Commons CC-BY-SA-3.0 by Wolfgang Hunscher, Dortmund
Wikidata Updated: Fri Jul 23 2021 07:26:34